Nyheter fra oktober - Side 2

Publisert 6. okt. 2011 11:11

Heller ikkje i regjeringa sitt framlegg til statsbudsjett for 2012 er det sett av pengar til bygging av nytt veksthus på Tøyen. - Me har stort håp om at det vil koma ei løyving til nytt veksthus i revidert budsjett til våren, seier UiO-rektor Ole Petter Ottersen.

Publisert 5. okt. 2011 13:36

Arne Laukholms stillig som IS-direktør er blitt inndratt. 

Det er ikke hensiktsmessig at IS-direktøren fortsetter i en rolle som ikke fungerer etter intensjonene, påpeker universitetsdirektør Gunn-Elin Aa. Bjørneboe i et notat.

Publisert 5. okt. 2011 10:57

Ikke bare i Sverige, men også i Norge rekrutterer universitetene sine egne. Ni av ti har utdannelse fra samme institusjon som til slutt ansetter dem.  

Publisert 4. okt. 2011 13:07

Universitetsavisene si rolle er i endring, men avisene strevar med motstridande forventingar frå omverda. Det viste ein debatt som vart arrangert i høve Uniforum sitt 25-årsjubileum.