Marianne Fyhn ble Årets foreleser 2021 på Mat.Nat.
Matematisk-Naturvitenskapelig Studentutvalg (MNSU) har kåret professor Marianne Fyhn fra Institutt for biovitenskap til Årets foreleser 2021.

HEDRET AV STUDENTENE: Studentene har utropt Marianne Fyhn til Årets foreleser 2021 ved MN-fakultetet. (Arkivfoto)
Marianne Fyhn ble nominert av Biovitenskapelig Fagutvalg (BFU), for sitt arbeid med å gjøre faget spennende og nyttig for studentene, står det i en omtale på MN-fakultetets nettsider.
Biovitenskapelig Fagutvalg trekker frem at Marianne Fyhn er en kunnskapsrik og engasjerende foreleser som virkelig vekker studentenes interesse for faget. Hun forholder seg rolig og avslappet på forelesninger, og tar seg tid til å forklare godt samtidig som det alltid er tid til spørsmål.
- Kanskje det aller viktigste for meg er at det gir inspirasjon til å fortsette å utvikle min egen undervisning og så gir det en trygghet på at jo, det jeg gjør ikke er så verst allerede, sier Marianne Fyhn.
Les hele saken på MN-fakultetets nettsider
Logg inn for å kommentere
Ikkje UiO- eller Feide-brukar?
Opprett ein WebID-brukar for å kommentere